Nyitvatartási idő
WEBÁRUHÁZUNK 0-24 ÓRÁIG fogadja megrendelését,
ÜZLETÜNK %s:%s PERC MÚLVA nyit
kérdéseit addig E-MAIL-ben tudja feltenni.

Tűzvédelem, munkavédelem webáruház - Praktika Tűzvédelmi Kft.

Felhívjuk Tisztelt
Vásárlóink figyelmét,

hogy munkavédelmi felszerelés termékeink, kattintással jobb oldalon érhetők el! A Praktika saját márkás munkavédelmi termékei folyamatos feltöltés alatt állnak. Azok a termékek, melyek képekkel rendelkeznek már vásárolhatók!

Üdvözöljük a Praktika Tűzvédelmi Kft. weboldalán!

Szlogenünk: BECSÜLETESSÉG-SZAKMAISÁG–MINŐSÉG–PONTOSSÁG–GYORSASÁG!

1975. óta foglalkozunk tűzvédelemmel. A nevünk néhányszor változott, de a profil megmaradt!

A PRAKTIKA TŰZVÉDELMI KFT. 1991 április 1-től működik önálló cégként. A tulajdonos, Hencsik József 2010-ig vezette a céget a becsületességet, szakmaiságot, minőséget, pontosságot és alkalmazottaival a szociális érzékenységet maximálisan szem előtt tartva. 2010-ben vette át fia, Hencsik Gábor a cég vezetését, aki 2018 januárjában megvásárolta az Evident utánvilágító táblákat gyártó céget. A folyamatos, mindenre kiterjedő reformoknak köszönhetően már két nagy múltú, külföldi tűzvédelmi eszközöket gyártó cég kizárólagos forgalmazója és képviselete lett Magyarországon.

A tűzvédelem és feladatai

A tűz elleni védekezés, röviden tűzvédelem, kiemelt szerepet kap egy társadalom megfelelő működésében. Azonban nem csak társadalmi szinten, hanem az egyes közösségeknek, munkahelyeknek is foglalkozniuk kell a tűzvédelemmel. A tűzvédelem fő részei: tűzesetek megelőzése, a keletkezett tüzek oltása és a tűzvizsgálat.

A tűzesetek megelőzésének feladatkörébe tartozik természetesen maga a megelőzés, valamint a később keletkező tüzek továbbterjedésének előzetes megakadályozása, megnehezítése és a tűzoltás feltételeinek, eszközeinek biztosítása. A tűzvédelem egyik legfontosabb feladata tehát a megelőzés és a jövőben kialakuló tűzesetekre történő felkészülés. A felkészülés során szem előtt kell tartani az adott létesítményben előforduló tűzosztályokat, ugyanis ez alapján kell kialakítani a védekezést, megválasztani az elhelyezendő tűzoltó készülékeket. A megelőzés megszervezéséhez a tűzvédelmi jogszabályok vannak segítségünkre. Webáruházunkban beszerezhető szinte minden tűzvédelmi eszköz, amire a szükség lehet: tűzoltó készülékek, poroltók, tűzcsapok, tűzoltó tömlők, füstjelzők stb.

A keletkezett tüzek oltása a tűz továbbterjedésének megakadályozásáról, a veszélyeztetett személyek megmentéséről, az anyagi javak védelméről szól. A megelőzés ebben a fázisban rengeteget számít, ugyanis a felkészülés minősége nagy hatással van a tűzoltás hatékonyságára is.

A tűzvizsgálat során megállapítják a tűz keletkezési idejét, helyét, okát. Ennek feladata egyrészt a felelősség megállapítása, másrészt a jövőben előforduló tűzesetek elleni védekezés megkönnyítése, tapasztalatok szerzése. A tűzvizsgálatot szakmai, hatósági szervek végzik.

A munkavédelem

A munkavédelem a munkavégzésre vonatkozó biztonsági és egészségügyi előírások, jogszabályok, követelmények ismeretét, betartását jelenti. A munkavédelmen belül a munkahelyeknek rendelkezniük kell munkavédelmi szabályzattal, melynek feladata, hogy bemutassa az adott munkahelyen jelentkező veszélyforrásokat, valamint az ellenük történő védekezés rendszerét, szabályait. Látható, hogy a tűzvédelem és a munkavédelem gyakran szoros kapcsolatban állnak egymással.

A munkavédelem két nagy csoportból áll, a munkaegészségügyből és a baleset-elhárításból. A munkaegészségügy célja, hogy a munkavállalót védje a munkavégzés közben fellépő ártalmakkal szemben, megelőzve ezzel a betegségeket, egészségügyi problémákat. A munkabiztonság feladata munkabalesetek megelőzése, a biztonságos munkavégzés elősegítése.

A biztonságos munkavégzéshez szükség van az adott munkakör munkavédelmi ismereteinek elsajátítására és azok betartására is. A veszélyforrások általában fizikai, biológiai veszélyek és veszélyes anyagok szoktak lenni. Az ellenük történő védekezés általában munkavédelmi eszközök segítségével, viselésével történik. A leggyakrabban használt eszközök közé tartoznak többek között a munkavédelmi cipők, bakancsok, a munkavédelmi kesztyűk, a munkaruházat és a munkavédelmi szemüvegek és a munkavédelmi sisak is.